555 - 1234 - 567 [email protected]

ЖАН-ЖАК РУССО

Мое дело сказать правду, а не заставлять верить в нее.


ДЖОН ХОЛМС

Довольно много чистой правды в этом мире говорится детьми.


МАРК АВРЕЛИЙ

Говорить правду - это не столько дело воли, сколько привычки.

We Our Works

Choose a profession, you love, and you will not have to work a day in your life.

Янукович підписав еврозакон про вибори

Янукович підписав еврозакон про вибори

Президент України Віктор Янукович підписав євроінтеграційний закон про зміну виборчого законодавства, внесений народними депутатами фракції Партії регіонів і підтриманий парламентом, повідомляє "Інтерфакс-Україна ".

"Президент України Віктор Янукович підписав Закон № 709-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів", — повідомляє прес-служба глави держави в п’ятницю 20 грудня.

Як повідомлялося, голова Верховної Ради України Володимир Рибак 5 грудня направив цей закон на підпис президенту України. Він був внесений народними депутатами фракції Партії регіонів і прийнятий парламентом у другому читанні 21 листопада.

Закон передбачає створення закордонного виборчого округу, зміна процедури формування окружних виборчих комісій, зменшення розміру грошової застави при реєстрації, обмеження розміру виборчого фонду, а також посилення вимог до інформаційним агентствам щодо висвітлення виборів.

Зарубіжний виборчий округ об’єднає всі виборчі дільниці за кордоном, повноваженнями окружної комісії цього округу пропонується наділити Центрвиборчком.

Як повідомлялося раніше, закон про вибори народних депутатів, прийнятий перед парламентськими виборами 2012 року, передбачав, що закордонні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва, але Конституційний суд визнав це положення неконституційним. Опозиція розцінила це як намір влади зменшити кількість округів у Києві, оскільки кияни більше симпатизують опозиції.

Підписаний президентом закон також передбачає, що у формуванні окружних комісій, крім парламентських партій, можуть брати участь партії, що висунули своїх кандидатів у загальнодержавному окрузі, тобто за партійними списками.

На парламентських виборах 2012 року в формуванні окружкомів брали участь і непарламентські партії, які висунули кандидатів і в одномандатних округах. Це призвело до того, що більшість членів окружкомів були представниками партій, які висунули по одному кандидату в якому-небудь з 225 округів.

Крім того, згідно з новим законом, зменшується розмір грошової застави: для партії — з 2 тис. до 1 тис. мінімумів заробітної плати, для кандидата в мажоритарному окрузі — з 12 до 10 мінімумів. Обмежено також розмір виборчого фонду партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та кандидата у депутати в одномандатному окрузі (зміни до частини першої статті 48 закону).

Обмежується також розмір виборчого фонду партій і кандидатів-мажоритарників, хоча на парламентських виборах 2012 року такого обмеження не було. Крім того, скорочуються тимчасові обмеження поширення інформації про результати опитувань громадської думки з 10 до 7 днів до дня голосування.

Закон передбачає унормування правил участі інформаційних агентств у виборчому процесі, зрівнявши їх у статусі із засобами масової інформації.

Також передбачено введення так званої системи "гендерної орієнтації політичних партій", яка полягає у добровільному закріпленні політичними партіями у своїх статутах партійних квот для жінок.