555 - 1234 - 567 [email protected]

ЖАН-ЖАК РУССО

Мое дело сказать правду, а не заставлять верить в нее.


ДЖОН ХОЛМС

Довольно много чистой правды в этом мире говорится детьми.


МАРК АВРЕЛИЙ

Говорить правду - это не столько дело воли, сколько привычки.

We Our Works

Choose a profession, you love, and you will not have to work a day in your life.

InoPressa. Вольова перемога Путіна призведе до революції в Україні?

Для України економічна та політична користь від "Східного партнерства" була важлива, але не настільки важлива, щоб керівництво посміло перечити Путіну

"Для України економічна та політична користь від "Східного партнерства" була важлива, але не настільки важлива, щоб керівництво посміло перечити Путіну", — пише Андре Глюксман. Сотні тисяч маніфестантів вийшли на вулиці Києва, протестуючи проти гальмування євроінтеграції. "Це не демонстрація, не реакція. Це революція", — заявив Юрій Луценко, один з лідерів Помаранчевої революції.

"Як на біду, Київ знову опинився за пазухою у Москви", — йдеться в статті французького письменника і філософа Андре Глюксмана, опублікованій в Le Monde. Це не ідеологічний конфлікт: Янукович зі спільниками мають на меті ті ж таки приземлені і егоїстичні інтереси, що і їхні кремлівські візаві, наживаючись кожен на своїх землях", — вважає автор.

Глюксман нагадує, що для Володимира Путіна кінець холодної війни та звільнення народів Східної Європи — це "найбільша геополітична катастрофа", і тепер він намагається надолужити згаяне. Україна, Грузія і Молдова залишаються філіями Кремля, Вірменія стала нею вже давно. Київ, ласий шматок і колиска колишньої імперії, мусить підкоритися волі могутнього покровителя, а Євросоюзу, який не має ані загального зовнішньополітичного курсу, ані спільної енергетичної політики, не до снаги протистояти шантажу Москви, нарікає автор.

Ні ідеологічні (їх просто немає), ні фінансові конфлікти ролі не відіграють, логіка Кремля набагато простіша: "Хто мені не підкорився, той обрав війну. Газову війну — у випадку України, винну війну — у випадку Молдови, справжню війну і окупацію 20% території — у випадку Грузії", — пише Глюксман.

Відмова України підписати Угоду про асоціацію — знак, що Путін не має наміру відпускати Україну з "російської орбіти", йдеться в редакційній статті іспанської El Pais. Тільки наївні люди могли очікувати, що Москва схвалить ідилічний союз Києва і Євросоюзу тільки тому, що модель зближення не передбачає військової співпраці. "Пропаганда демократичних цінностей та політичної транспарентності — відкритий виклик тому, що уособлює і захищає Путін", — вважає видання.

Тепер ЄС доведеться переглянути стратегію і зміст "Східного партнерства". Крок України підтвердив, що пострадянські республіки ще не можуть самостійно обирати партнерів і альянси, "а заразом оголив недостатню міць механізмів ЄС", вважає видання.

Близько 350 тис. осіб з усієї України приїхали до Києва для участі в мирній ході опозиції, що закликає до відставки уряду Януковича і до нових виборів, інформує The Independent про події минулих вихідних. Десятки людей отримали поранення, коли поліція почала застосовувати сльозогінний газ і кийки під час спроби протестувальників штурмувати будівлю президентської адміністрації за допомогою бульдозера.

Напруженість наростала в столиці весь тиждень після відмови президента підписати угоди про вільну торгівлю та політичну інтеграцію з ЄС. Україна, нагадує видання, в останній момент відступилася "під тиском Росії", як стверджують лідери ЄС.

Виступаючи з даху автобуса на Майдані Незалежності, лідери опозиції закликали до початку загального страйку в рамках "мирної революції", передає кореспондент.

"Наш план ясний. Це не демонстрація, не реакція. Це революція", — заявив Юрій Луценко, один з лідерів Помаранчевої революції 2004 року, колишній міністр внутрішніх справ і політв’язень. "Якщо ми протримаємося ще тиждень, у нас буде більшість в парламенті і ми скличемо нові вибори, — сказав Луценко. — Ми намагаємося виправити недоробки 2004 року".

Віталій Кличко, чемпіон світу з боксу і кандидат на президентських виборах 2015 року, звернувся до громади: "Нам потрібна нормальна Україна — без корупції, в якій поліція захищає, а не б’є людей, де платять хороші зарплати. Якщо влада не готова дати нам правила, ми змінимо владу".

Маніфестації в Україні — це певна втіха для Брюсселя, а також своєрідна підказка, пише в The Financial Times Мері Дежевськи, рекомендуючи Євросоюзу надалі уникати "помилок, допущених в останні місяці". "Коли Москва поклала Україні на плече свою важку руку, вимагаючи чітко обрати між Євразійським союзом і тіснішими зв’язками (в рамках "Східного партнерства") з ЄС", Брюссель вдався до схожої риторики в стилі "все або нічого"​, шкодує Дежевськи.

"Україна не до кінця визначилася зі своєю пострадянською ідентичністю, а також ще недостатньо відійшла від економічних зв’язків радянського періоду", — пояснює Дежевськи, а "ЄС нині не під силу безумовно відшкодувати її втрати". Тому "будь-яке рішення має припускати існування проміжної угоди, яка дозволить Києву всидіти на двох стільцях".

Янукович запропонував, щоб розбіжності усунула тристороння комісія (Київ, Брюссель і Москва). На погляд Дежевськи, про таку комісію не може бути й мови: для Брюсселя неможливо визнати законність впливу Москви на його рішення і змиритися з тим, що Україна не зовсім суверенна. "Але якщо вже йти на компроміс, то потрібно залучити Росію, можливо, під прапором Митного союзу, а не під її власним, або в процесі регулярних (і часто беззмістовних) самітів Росія-ЄС", — пише автор. Головне, щоб нові переговори були не такими квапливими, як в останні місяці.

Переклад InoPressa