555 - 1234 - 567 [email protected]

ЖАН-ЖАК РУССО

Мое дело сказать правду, а не заставлять верить в нее.


ДЖОН ХОЛМС

Довольно много чистой правды в этом мире говорится детьми.


МАРК АВРЕЛИЙ

Говорить правду - это не столько дело воли, сколько привычки.

We Our Works

Choose a profession, you love, and you will not have to work a day in your life.

Меркель обережно оцінює економічні реалії: криза ще далека від завершення

Меркель обережно оцінює економічні реалії: криза ще далека від завершення

Канцлер ФРН Ангела Меркель в традиційному новорічному зверненні до громадян попередила про економічні виклики прийдешнього року. 2013-й обіцяє бути важчим року, що минає.

Про це повідомляє Deutsche Welle. Ці її слова прозвучали в дисонанс з останніми заявами міністра фінансів Німеччини Вольфганга Шойбле, який раніше запевняв, що пік кризи в єврозоні залишився позаду.

Німеччині в році, що минає, вдалося уникнути рецесії, яка панувала в слабких країнах єврозони, перш за все, завдяки експорту. У свою чергу Меркель, яка восени наступного року буде змагатися на парламентських виборах за право залишитися на посаді, звернула увагу на уповільнення зростання глобальної економіки.

"Знаю, що багато людей бояться цього нового року. Економічне становище буде не легше, а навіть важче в наступному році, але це не повинно нас турбувати, а навпаки — стимулювати", — сказала вона.

Говорячи про відносини Німеччини з партнерами по Європейському Союзу, Меркель також відповіла на критику щодо того, що Берлін, мовляв, нав’язує іншим свої шляхи виходу з кризи. "Нам необхідно працювати для забезпечення соціального захисту для всіх. Розпочаті нами реформи вже приносять результати. Але нам потрібно запастися терпінням. Криза ще далека від завершення", — додала Меркель і зазначила, що в світі досі не винесли уроків з кризи 200 — го року. "Ніколи не можна дозволити більше панувати тій безвідповідальності, яка панувала тоді. Люди повинні мати можливість покладатися на державу, яка повинна бути зберігачем порядку і соціальної ринкової економіки", — заявила канцлер.

Крім ряду попереджень, Меркель все ж виділила в своєму зверненні і місце для позитиву. Зокрема, вона із задоволенням відзначила той факт, що безробіття в Німеччині 2012-го року впало до рекордно низького за останні два десятиліття рівня.

У своєму зверненні Меркель також зазначила, що Німеччина продовжить вкладати значні кошти в розвиток освіти і науки, адже багато в чому завдяки передовим науковим досягненням Німеччини вдається зберігати високий рівень життя громадян і створювати нові робочі місця. Канцлер підкреслила: "важливо дати нинішньої молоді впевненість у завтрашньому дні".

Нагадаймо, у листопаді 2011 року Меркель у своєму прогнозі щодо майбутнього економіки Євросоюзу відвела 10 років на вихід з кризи і санацію фінансової системи єврозони.