555 - 1234 - 567 [email protected]

ЖАН-ЖАК РУССО

Мое дело сказать правду, а не заставлять верить в нее.


ДЖОН ХОЛМС

Довольно много чистой правды в этом мире говорится детьми.


МАРК АВРЕЛИЙ

Говорить правду - это не столько дело воли, сколько привычки.

We Our Works

Choose a profession, you love, and you will not have to work a day in your life.

Назарбаєв заявив, що Казахстан може заговорити китайською мовою

Назарбаєв заявив, що Казахстан може заговорити китайською мовою

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що в недалекому майбутньому країна може заговорити китайською мовою. Про це він повідомив на з´їзді партії "Нур Отан", передають "Новини-Казахстан".

"У майбутньому ми всі будемо намагатися розмовляти китайською мовою, якщо технології будуть іти з Китаю", — сказав він. При цьому президент Казахстану закликав зберегти в країні російську, як одну з шести світових мов. "Ми повинні зберегти російську мову в нашій країні, як одну з шести світових мов, це йде на добробут нашого народу. Потрібно зберегти багатовікову дружбу, згоду між нашою країною і нашими сусідами. Якщо знання, технології будуть надходити з Росії, ми повинні знати російську мову", — заявив глава держави.

Як приклад Назарбаєв назвав Індію, яка після здобуття незалежності через три роки повернулася до англійської мови. Аналогічна ситуація простежувалася в Сінгапурі та Малайзії. "Ми повинні все робити поступово і своєчасно", — підкреслив президент.

Крім того, він заявив про неприпустимість утиску громадян республіки за мовною ознакою. "У конституції у нас записано, що ми говоримо двома мовами, і ми нікого в країні не обмежуємо за цим принципом, ні щодо працевлаштування на роботу, ні щодо обслуговування. На цьому ґрунтується робота Асамблеї народу Казахстану, на цьому ґрунтується спокій", — сказав Назарбаєв.

Раніше повідомлялося, що Казахстан в майбутньому планує відмовитися від кириличного алфавіту і перейти на латиницю, повідомив міністр культури країни Мухтар Кул-Мухаммед. "Я абсолютно упевнений: рано чи пізно ми до цього перейдемо, життя примушує це робити", — сказав Кул-Мухаммед.