555 - 1234 - 567 [email protected]

ЖАН-ЖАК РУССО

Мое дело сказать правду, а не заставлять верить в нее.


ДЖОН ХОЛМС

Довольно много чистой правды в этом мире говорится детьми.


МАРК АВРЕЛИЙ

Говорить правду - это не столько дело воли, сколько привычки.

We Our Works

Choose a profession, you love, and you will not have to work a day in your life.

Біля Сонячної системи сама по собі блукає молода планета — в 6 разів більша, ніж Юпітер

Біля Сонячної системи сама по собі блукає молода планета — в 6 разів більша, ніж Юпітер

Гігантська планета бродить в околицях Сонячної системи. Астрономи виявили майже поряд з нами планету-одиначку, яка не "приписана" до якоїсь зірки. Не дивлячись на свою невелику масу, вона вільно мандрує в космічному просторі.

Опис спостережень, проведених американськими фахівцями з Гавайського університету і їх німецькими колегами, буде опублікований в журналі Astrophysical Journal Letters, повідомляє Infox.ru.

"Це чудова можливість дізнатися більше про те, якими були газові гіганти на зразок Юпітера незабаром після свого народження", — пояснив Найл Дікон, один з авторів статті.

Учені відкрили планету-одинака випадково, займаючись пошуками коричневих карликів за допомогою наземного телескопа Pan-starrs1 і космічного телескопа WISE.

Коли астрономи обстежували зоряне небо в районі сузір’я Водолія, вони помітили невеликий об’єкт, який за інтенсивністю інфрачервоного випромінювання перевершує навіть найчервоніших коричневих карликів. Фахівці майже 2 роки спостерігали за його рухом і прийшли до висновку, що перед ними — планета-одинак, що належить до класу газових гігантів.

Планета, позначена абревіатурою PSO J318.5-22, в 6 разів перевершує Юпітер за масою, і віддалена від нас на відстань в 80 світлових років. Це робить її одним з найлегших вільно рухомих об’єктів в околицях Сонячної системи.

Утворилася PSO J318.5-22 зовсім недавно — близько 12 мільйонів років тому. Судячи з її траєкторії, вона походить з рухомої групи зірок Бети Живописця. По масі PSO J318.5-22 поступається планетам, що обертаються навколо цих зірок.

Але це не перешкодило їй вирушити у "вільне плавання".

За останні роки науковці виявили немало екзопланет, проте практично всі вони були відкриті непрямими методами. Прямо спостерігати за екзопланетами неможливо через сильне випромінювання зірок, навколо яких вони обертаються.

Блукаючу планету ж PSO J318.5-22 вивчати набагато простіше.

Коричневими карликами називаються зірки, що не "відбулися", які через низьку масу не можуть розігрітися до високих температур. Холодна поверхня цих об’єктів випускає випромінювання в основному в інфрачервоному діапазоні.

Відзначимо, що межі самої Сонячної системи досить розмиті і погано вивчені.

Зовсім недавно учені заявили, що американський зонд "Вояджер-1" після 36-річної подорожі минув межу Сонячної системи і вийшов в міжзоряний простір.

Тим не менш, астрономи вже заявляли подібне неодноразово — і кожного разу їм довелося спростовувати свої заяви.