555 - 1234 - 567 [email protected]

ЖАН-ЖАК РУССО

Мое дело сказать правду, а не заставлять верить в нее.


ДЖОН ХОЛМС

Довольно много чистой правды в этом мире говорится детьми.


МАРК АВРЕЛИЙ

Говорить правду - это не столько дело воли, сколько привычки.

We Our Works

Choose a profession, you love, and you will not have to work a day in your life.

Сирія заявила, що українці воюють проти Асада на боці опозиції

Мохамед Саїд Акіль
Посол зазначив, що не може назвати приблизну кількість українців, які беруть участь у війні на боці опозиції
Він розповів, що опозиціонери спалюють тіла вбитих бойовиків, тому в таких умовах важко вести якусь статистику

Посол Сирії в Україні Мохамед Саїд Акіль заявляє про участь громадян України у війні в Сирії на боці опозиції. Про це він повідомив, відповідаючи на запитання журналістів на прес-конференції, присвяченій ситуації в Сирії, повідомляють "Українські новини".

У МЗС спростували заяву сирійського посла: українці не воюють проти Асада
Кримські татари воюють проти режиму Асада, заявив глава Меджлісу, але "це не наша війна"
Сирія завдасть удару по Йорданії й Туреччині, якщо вони візьмуть участь у військовій операції США проти Дамаска
Посол закликає народ України висловитися проти бомбардувань Сирії
Хімічну атаку в Сирії спровокували заяви Обами, заявив посол

Посла запитали, чи може він підтвердити інформацію про те, що на боці опозиції беруть участь громадяни України, зокрема кримські татари. "Серед терористів є представники 83 країн, у тому числі з України", — сказав посол.

При цьому він зазначив, що не може назвати приблизну кількість українців, які беруть участь у війні на боці опозиції.

Він розповів, що опозиціонери спалюють тіла вбитих бойовиків, тому в таких умовах важко вести якусь статистику.

Нагадаймо, Україна виступає за використання міжнародних політико-правових механізмів для вирішення конфлікту в Сирії. Також Україна виступає проти військового втручання в ситуацію в Сирії.

Громадянська війна в Сирії триває вже два роки: повстанці домагаються повалення президента Башара Асада, який не бажає відмовлятися від влади за жодних обставин. За цей час її жертвами стали вже понад 70 тисяч людей.

Посол закликає народ України висловитися проти бомбардувань Сирії

Мохамед Саїд Акіль закликає український народ висловитися проти зовнішнього втручання у внутрішні справи Сирійської держави. "Загроза нападу США та їхніх союзників на Сирію з кожним днем зростає, але ми сподіваємося, що голос розуму запанує над голосом зла... Я закликаю український народ висловитися проти військового втручання в Сирії", — сказав Саїд Акіль.

Він нагадав при цьому, що президент України Віктор Янукович висловлювався категорично проти втручання у внутрішні справи Сирії й виступав за мирне врегулювання проблеми політичним шляхом, шляхом переговорів.

За словами посла, заява про застосування й саме застосування хімічної зброї проти сирійського народу є одним із підготовлених сценаріїв Заходу, який був задіяний після того, як інші методи підкорення Сирії не спрацювали.

Саїд Акіль підкреслив, що факт першого застосування хімічної зброї в Сирії був зафіксований 19 березня, і міжнародна комісія ООН дійшла висновку, що винуватцями тієї агресії стали так звані повстанці, а не урядові війська.

"Те, що наш уряд може застосувати хімічну зброю проти власного народу, це маразм і нісенітниця", — підкреслив посол.

На запитання, чи зможе сирійська армія протистояти вторгненню іноземних військ, якщо воно відбудеться, він відповів: "Ми вже 2,5 року воюємо з міжнародним тероризмом, і ми можемо захистити себе й чинитимемо опір".

Відповідаючи на запитання, наскільки безпечно українцям перебувати на території Сирії, Саїд Акіль запевнив: "Протягом цього конфлікту кілька українських делегацій їздили до Сирії. Є, звичайно, "гарячі точки", куди не радив би потрапляти. Я не знаю, що буде після 9-го числа, але на даний момент у багатьох районах спокійно й життя йде нормальним чином".

Хімічну атаку в Сирії спровокували заяви Обами, заявив посол

Посол Сирії в Україні Мохамед Саїд Акіль Хімічну також заявив, що атаку в Сирії спровокували заяви президента США Барака Обами щодо можливості використання сирійською владою хімічної зброї, передає Радіо "Свобода".

Здійснили ж цю атаку "бандитські формування і західні найманці", які діють проти чинної сирійської влади.

"Одним зі сценаріїв, які раніше розробили США щодо нескореної Сирії, був сценарій з використанням хімічної зброї. На початку конфлікту в Сирії президент Обама заявив, що використання такої зброї стане "червоною рискою", після чого можливе збройне втручання Заходу до Сирії", — уточнив він.

"Ми вважаємо це підготовкою громадської думки для використання цього сценарію, який здійснили у серпні цього року бандитські формування і терористичні групи, створені під крилом Заходу", — заявив сирійський дипломат.

За словами Акіля, адміністрація США спершу звинуватила уряд президента Башара Асада у використанні зброї, а потім оголосила про початок збору відповідних доказів.

Крім того, як наголосив посол, Дамаск звинуватили у використанні хімічної зброї у районі, де немає чіткої "лінії фронту" між урядовими військами і повстанцями.

Відтак, на його думку, важко уявити, що армія використовуватиме зброю масового знищення там, де розташовані її війська.

"Звинувачення Заходу на адресу сирійської влади носять політичний характер. США, разом з іншими членами НАТО, намагаються встановити контроль над цими країнами, поставити там маріонеткові режими. Але Сирія виявилась міцним горішком: ми самостійна держава і не підкоряємось диктатові НАТО. Сирія заважає здійсненню планів заходу щодо встановлення гегемонії на Близькому Сході", — зауважив посол.