555 - 1234 - 567 [email protected]

ЖАН-ЖАК РУССО

Мое дело сказать правду, а не заставлять верить в нее.


ДЖОН ХОЛМС

Довольно много чистой правды в этом мире говорится детьми.


МАРК АВРЕЛИЙ

Говорить правду - это не столько дело воли, сколько привычки.

We Our Works

Choose a profession, you love, and you will not have to work a day in your life.

Янукович вже бачить вихід з кризи. Але повільний

Янукович критично оцінив перші сто днів роботи уряду Азарова
Янукович критично оцінив перші сто днів роботи уряду Азарова
Янукович вже бачить вихід з кризи. Але повільний

Президент України Віктор Януковича заявив, що фінансово-економічна ситуація в Україні поступово покращується, однак відбувається це досить повільно. "Я попрацював над багатьма документами. Основні свідчать, що ситуація повільно, але покращується", — зазначив він.

Янукович відзначив, що протягом 100 днів роботи уряд підготував бюджет і визначив перспективи розвитку держави. "Якщо врахувати, що свою роботу нинішній уряд початок у винятково несприятливих умовах, старт можна вважати нормальним", — наголосив президент.

- Янукович наказав Азарову більше не звалювати свої прорахунки на "підніжки" Тимошенко
Янукович вважає, що проект Податкового кодексу недосконалий і потребує серйозного доопрацювання
Янукович закликав чиновників їздити відпочивати в Крим
Президент "наїхав" на губернаторів: чиновники їздять в регіони як в гості
У залі розширеного засідання уряду не вистачило місця для журналістів

Янукович вважає, що перші сто днів роботи уряду, незважаючи на певні досягнення, слід оцінювати критично.

"Незважаючи на певні досягнення в роботі уряду за перші сто днів його діяльності, ми повинні оцінювати все-таки критично", — сказав він на розширеному засіданні уряду в середу в Києві.

Слід зазначити, що сьогодні уряд ухвалив рішення про виконання Програми економічних реформ України на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада". Відповідну постанову, як повідомив прем’єр-міністр Микола Азаров, уряд ухвалив на розширеному засіданні за участю президента України, голів облдержадміністрацій, голів парламентських комітетів і керівників фракцій коаліції.

За словами президента, поки що рано говорити про те, що чинна влада зробила все можливе для виведення країни на шлях сталого розвитку.

З-поміж досягнень він назвав забезпечення внутрішньополітичної стабільності, формування ефективної вертикалі влади та взаємодію всіх гілок влади. За його словами, за перші 100 днів роботи уряду також вдалося підвищити соцстандарти, мінімальні пенсії і мінімальні зарплати. "Все це добре, але недостатньо", — підкреслив президент.

На початку червня лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що "за останні 7 місяців, важко, в кризу, але економіка місяць до місяця постійно приростала". "Зараз падіння на 1,8%. Це вперше за останні місяці," — зазначила вона.

За словами президента, відмова від "ручного управління", про яке часто говорили попередні п’ять років, чітке управління державними фінансами дозволили повернутися в режим плановості та прогнозованості, забезпечити у повному обсязі фінансовими ресурсами заплановані видатки.

"Які вони є — видатки — ми з вами розуміємо, що їх недостатньо. Але ми повинні розраховувати на те, що є, і раціонально їх використовувати. Збалансувати фінансові потоки та забезпечити стійкість бюджетної системи до внутрішніх та зовнішніх впливів — це наш пріоритет," — зазначив Янукович.

За словами Януковича, рівень, якість життя громадян України все ще відстає від показників у розвинених країнах. При цьому президент закликав членів уряду реально оцінювати стан справ у підвідомчих їм галузях.

Янукович, зокрема, оголосив про створення Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану дотримання законодавства у сфері земельних ресурсів, "одному із найпривабливіших об’єктів для зловживань, махінацій, злочинних схем та одержання хабарів".

При цьому Янукович заявив, що Україна витримує курс на європейську інтеграцію. "Курс України на європейську інтеграцію, який залишається безумовним пріоритетом для країни, ми витримуємо", — сказав він.

За словами Януковича, останні переговори, які відбуваються в Європейському Союзі, в тому числі за участю прем’єр-міністра України Миколи Азарова, підтвердили, що Україна близька до прийняття рішень за трьома важливими для країни напрямками. "Це безвізовий режим, створення зони вільної торгівлі, асоціація", — підкреслив він.

На думку Януковича, рішення цих питань є "лакмусовим папірцем" усіх реформ в Україні. "Тому уряд повинен розуміти, що в разі відсутності прогресу в питанні нашого просування в європейський економічний простір — мова йде не про зовнішню, а власне про нашу внутрішню політику", — підсумував Янукович.

Президент також наголосив на необхідності термінового вирішення низки проблем кадрової політики. "Серед проблем формування кадрової політики є відсутність чітких уявлень і пріоритетів розвитку соціально-економічної складової в державі", — сказав Янукович.

За словами глави держави, однією з проблем, що вимагають негайного вирішення, є невідповідність кадрової політики вимогам трансформаційних процесів у державі. "Значна частина нинішнього кадрового корпусу не готова до роботи в умовах сьогоднішнього дня і на перспективу", — підкреслив Янукович.

Ще однією проблемою президент назвав недосконалість законодавчої бази, яка не забезпечує соціальні гарантії громадянам України. Крім того, президент назвав проблемою відсутність стратегії з підготовки кадрів відповідно до потреб суспільства, нерозвиненість кадрових інститутів, недостатню кваліфікацію персоналу кадрових служб.

Янукович також відзначив наявність "розриву, певного професійного вакууму між поколіннями". При цьому президент наголосив на необхідності забезпечення професійної спадкоємності поколінь.

Президент також звернув увагу уряду на незадовільний стан наповнення Пенсійного фонду. "Зростає сума недоїмки до нього. На сьогодні ця сума складає близько 4,5 млрд. гривень, якщо не більше. Це свідчить про недостатню роботу Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати як на центральному, так і місцевому рівні", — відзначив Глава держави.

Віктор Янукович доручив прем’єру "ввести у практику роботи щомісячні звіти, тримати ці питання під особистим контролем, а у разі необхідності залучати до цієї діяльності правоохоронні органи". На його думку, у вищезгаданих питаннях є порушення закону.

Напередодні Азаров заявив, що в Україні поступово поліпшується якість життя і налагоджується стабільна ситуація в економіці і соціальній сфері. "А хіба ви не відчули, що жити стало стабільніше?" — сказав Азаров. Він зазначив, що за даними Держкомстату, в травні і квітні зафіксована дефляція. При цьому прем’єр також додав, що в травні на 1,5% збільшився товарообіг. Азаров розраховує на вихід країни з кризи протягом двох-трьох років.

У свою чергу опозиційний уряд вважає перші 100 днів роботи Кабміну на чолі з Азаровим такими, що підтверджують нездатність Кабміну забезпечити зростання економіки.

Янукович закликав чиновників їздити відпочивати в Крим

Президент Віктор Янукович закликав створити програму розвитку Криму як рекреаційного регіону.

"Чому не створюється система туристичної галузі? Чому в такому занепаді житлово-комунальне господарство? Ми що з вами не їздимо за кордон? Не бачимо як розвиваються курорти? Як розвиваються узбережжя? Чому ми так відносимося до цієї перлини?", — обурився Янукович.

Він звернувся до прем’єра Миколи Азарова та голови Верховної Ради Володимира Литвина за підтримкою щодо відпрацювання спеціального закону по Криму.

"Якщо все так продовжуватиметься, то соромно буде туди їздити. І не випадково більшість чиновників їдуть відпочивати не в Крим, а за кордон. А треба в Крим їхати відпочивати, шановні колеги. І вкладати в Крим", — наголосив він.

Президент "наїхав" на губернаторів: чиновники їздять в регіони як в гості

Президент Віктор Янукович не задоволений роботою виконавчої влади з регіонами. "Я хотів би ще звернути увагу на співпрацю з регіонами. Мої неодноразові поїздки в регіони переконали мене, що наші чиновники їздять в регіони як в гості, і їдуть часто в той день, коли в регіон їде президент чи прем’єр. Правильно це чи ні?, — запитав Янукович на розширеному засіданні уряду.

В цей час губернатор Закарпаття Олександр Леліда пустив свою репліку. "Хто це сказав? Підніміться! Я тобі поясню! Зайдеш до мене окремо!, — розсердився президент. — Тихе життя у вас там в Закарпатті".

"Міністри повинні їхати в регіони і відпрацьовувати питання в робочому порядку, а напередодні важливих, знакових поїздок голови держави, голови Верховної Ради, прем’єр-міністра показати механізм реалізації спільних дій", — пояснив свою концепцію президент.

"Я впевнений, що в Закарпатті цього немає. І я з вас спрошу скоро! Чому цього немає? Хто закріплений за Закарпаттям з міністрів?", — запитав президент в Азарова.

З’ясувавши, що це представник Держкомзему, Янукович наказав йому готуватися до звіту разом з головою Закарпатської облдержадміністрації, бо саме туди буде його наступна поїздка.

У залі розширеного засідання уряду не вистачило місця для журналістів

Журналістів, акредитованих на засідання Кабінету міністрів за участю президента Віктора Януковича, не допустили до зали засідань. До зали пройшли лише оператори телеканалів, передає Українська правда.

Журналісти спостерігали за засіданням Кабміну у прес-центрі та в фойє перед залою засідань, тобто бачили ту саму картинку, яка транслюється по "Першому національному каналу" на всю Україну.

Прес-секретар прем’єра Віталій Лук’яненко пояснив, що в залі засідань для журналістів не вистачило місця. "Було вирішено зробити два пула: операторів, які перебувають всередині, і пул тих, хто пише, які можуть дивитися трансляцію по телевізору. Це зроблено з огляду на те, що в залі немає місця", — сказав Лук’яненко.

Він також зазначив, що не чув нарікань з цього приводу від журналістів.

Водночас, у попередні роки, коли відбувалося засідання уряду за участю президента, журналістів у повному складі пускали до зали засідань. Так було і в 2006 році, коли прем’єр Віктор Янукович проводив розширене засідання уряду за участю президента Віктора Ющенка, так було і в 2008 році, коли прем’єр Юлія Тимошенко проводила засідання за участю президента Ющенка.

Як тоді, так і зараз, засідання проходило в одній і тій же залі на 7 поверсі будинку Кабінету міністрів. На розширеному засіданні уряду 23 червня були присутні президент Віктор Янукович, голова Верховної Ради Володимир Литвин та представники адміністрації президента.